Zda doplňky mohou přinést stejný přínos, je hodně ..

“Většina lidí není zvyklá hladovět.” ”

Vyzkoušejte tyto další nápady, jak zabránit přibírání na váze, když máte astma:

Jezte hodně zeleniny. Křupavá zelenina naplněná vodou, jako je celer nebo mrkev, je vynikající volbou. Zařaďte do svého jídelníčku celozrnné produkty. “Lidé se obávají sacharidů, ale pokud byste jedli jen hnědou rýži a celozrnný chléb, mohli byste jíst hodně bez obav z přibývání na váze,” říká Gerbstadt. Najděte dobré dochucovadla. Pokud potřebujete k ochucení zeleniny použít dipy nebo jiná aromata, zkuste salsu nebo nízkotučnou marinarovou omáčku. Mezi další dobré možnosti patří hummus a jogurt. Pít hodně vody. “Mnoho lidí si mýlí žízeň s hladem,” říká Gerbstadt. “Pijte vodu o pokojové teplotě, která je plnější než ledová voda.” “Dalšími dobrými možnostmi hydratace jsou bylinný nebo zelený čaj nebo teplý vývar, které vám pomohou dosáhnout sytosti,” říká Gerbstadt. Omezit tuk. Airbok popcorn nebo pečené brambory s jogurtem místo hranolek jsou skvělé možnosti občerstvení, říká Gerbstadt. Použijte bylinky a koření k ochucení jídla místo smetany nebo másla. Znovu se naučte velikosti porcí. Zjistěte, jaká jídla a v jakém množství byste měli jíst a těchto doporučení se držte. Nezapomeňte se hýbat. “Procházka. Dělejte skokové zvedáky, když sledujete televizi a jsou spuštěny reklamy – to všechno se sčítá, “říká Gerbstadt.

Zvýšení hmotnosti a astmatu: Prevence začíná brzy

Radou Gerbstadtové se řídí její vlastní rodina – její syn, nyní 6 let, má astma z dětství. “Jeho astma začalo, když byl nachlazený, a pak zmizelo,” vysvětluje Gerbstadt. Aby lépe zvládal astma, jí zdravou výživu, zvyk, který se pěstoval v mladém věku. “Rád vaří grilované ryby se zeleninou,” říká Gerbstadt.

Mladík dodržuje třístupňový přístup k udržení zdraví s astmatem-účastní se sportu, dodržuje výživovou dietu a zvládá své astma a přibývání na váze pro něj není problém, říká.

Nezáleží na tom, jaký je váš věk, moudrá volba jídla a pravidelné cvičení jsou důležitými životními návyky, které zabraňují přibírání na váze a dobře žijí s astmatem.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o astmatu a alergiích!

Nejnovější v oblasti astmatu

13 věcí, které by lidé s astmatem měli vědět o očkování proti COVID-19

Zde najdete odpovědi na nejčastější dotazy.

Od Sari Harrar 30. dubna 2021

Používáte k léčbě astmatu inhalátor? 11 Časté dotazy k aktualizovaným pokynům k léčbě

Nová národní doporučení zahrnují některé významné změny pro osoby s astmatem používající inhalátory. Co je nového?

Od Sari Harrar 8. března 2021

Studijní vazby Vyšší spotřeba masa se zvýšeným rizikem dětského astmatu

Odborníci tvrdí, že tato data by ještě neměla nikoho přimět ke změně stravy, ale je to slibná cesta pro další výzkum.

Od Carmen Chai 14. ledna 2021

Nové pokyny pro astma Aktualizují doporučení pro použití inhalátoru, doplňkové léky a další

Nové pokyny pocházejí od dvou amerických vládních zdravotnických skupin a jsou prvními novými doporučeními od roku 2007. Odborníci tvrdí, že budou mít významný dopad. . .

Od Katherine Lee 17. prosince 2020

Dělají lékaři dost na to, aby zvládli rizika kostí u lidí s astmatem, kteří užívají steroidy?

Nová studie zdůrazňuje potřebu přísnějších pokynů pro zvládnutí rizika osteoporózy a zlomenin u lidí s astmatem, kteří používají steroidní inhalátory. . .

Od Dona Raufa, 18. listopadu 2020

Telemedicína pro péči o astma: výhody a nevýhody

Díky telemedicíně mohou být časté návštěvy specialistů dostupnější a často i cenově dostupnější. Nicméně dálkové řízení astmatu zůstává prací. . .

Od Abby Ellin 21. září 2020

Děti s postižením nebo vývojovým zpožděním mohou mít zvýšené riziko astmatu

Velká nová americká studie zjistila, že děti s autismem, ztrátou sluchu a jiným postižením mají více než dvakrát vyšší pravděpodobnost astmatu než ostatní děti. . .

Od Lisy Rapaportové, 30. června 2020

Tvůrci zdraví: Usnadnění správy symptomů pro děti s astmatem

Aluna je domácí spirometrický test, který měří funkci plic, ale je navržen speciálně pro děti a obsahuje hru, která ho zabaví.

Od Abby Ellin 28. dubna 2020

Nový výzkum navrhuje perzistentní astma zvyšuje riziko rozvoje síňové fibrilace

Je zapotřebí více studií, aby se zjistilo, proč astma může v pozdějším věku vést k vyšším šancím na mrtvici a srdeční selhání.

Od Becky Upham 11. února 2020

Vaping zvyšuje šance na astma a CHOPN, uvádí studie

Podle údajů od více než 700 000 jednotlivců čelí největšímu riziku ti, kteří kouří elektronické cigarety i tradiční tabák.

Od Don Rauf, 15. ledna 2020 “

Alamy

Cukr Busters! je kniha o nízkosacharidové dietě a životním stylu, která vychází z předpokladu, že vyloučením cukru ze stravy dosáhnete hubnutí, bojujete s obezitou a zlepšujete celkové zdraví. Autoři knihy jsou ředitel společnosti, který zhubl 20 liber na dietě Sugar Busters a tři lékaři – jeden se specializací na kardiovaskulární chirurgii, druhý v endokrinologii a třetí v gastroenterologii. Jejich premisa zahrnuje teorii, že řezání cukru může snížit náš problém s rostoucí obezitou.

Jádrem plánu Sugar Busters je přesvědčení, že cukr – nejen rafinovaný cukr, ale cukr zpracovaný naším tělem z komplexních sacharidů a škrobů – je pro tělo toxický.

Podle autorů diety Sugar Busters pomůže odstranění potravin s vysokým obsahem cukru z vaší stravy dosáhnout hubnutí, snížení hladiny cholesterolu, zvýšení energetické hladiny a celkově bude zdravější. Sugar Busters uvádí seznam potravin, kterým je třeba se vyhnout, nabízí 14denní vzorový jídelníček a také recepty.

Cukr Busters Diet: Jak to funguje?

“Dieta Sugar Busters funguje na základě omezení,” říká registrovaná dietoložka Keri Gans, RD, mluvčí Americké dietetické asociace. “Je to restriktivní dieta, která eliminuje jídlo.” ”

Cílené potraviny jsou ty s vysokým obsahem různých cukrů. Proč? Cukr stimuluje tělo k produkci nadbytečného inzulínu, což může způsobit, že ukládá přebytečný cukr jako tuk a zvyšuje produkci cholesterolu. Sacharidy také brání schopnosti těla odbourávat tuky. Podle autorů Sugar Busters! Jsou příčinou přibývání na váze sacharidy, nikoli tuky.

Dieta Sugar Busters doporučuje ze stravy vyřadit potraviny s vysokým glykemickým indexem. Glykemický index je měřítkem účinku uhlovodíkových potravin na hladinu cukru v krvi. Mezi potraviny s vysokým glykemickým indexem patří brambory, kukuřice, mrkev a řepa. Mezi potraviny s nízkou glykemickou zátěží patří celozrnné potraviny s vysokým obsahem vlákniny.

Dieta Sugar Busters poskytuje nabídky, které je třeba dodržovat, což je asi 1 200 kalorií denně. “Pokud někdo dodržuje 1200 kalorickou dietu, zhubne,” říká registrovaná dietoložka Angela Ginn-Meadow, RD, certifikovaná vychovatelka diabetu a mluvčí Americké dietetické asociace.

Cukr Bustersova dieta: ukázková dieta

Zde je ukázkový den jídel podle dietních zásad pro hubnutí:

Snídaně

1 velký pomeranč

Horké ovesné vločky vyrobené z vody, bez přidaného cukru nebo margarínu

Oběd

Sendvič z krůtích prsou a běžného švýcarského sýra na žitném chlebu s dijonskou hořčicí,

lehký majonéza, salát a rajče

Svačina

12 hroznů

Večeře

Celozrnné těstoviny s masovou omáčkou z libového mletého hovězího masa

1 šálek dušené žluté a zelené cukety

Salát z římského salátu, sněžného hrášku a piniových oříšků s běžným dresinkem z oleje a octa

1 šálek mraženého jogurtu bez cukru bez tuku

Cukr Busters Diet: Klady a zápory

Sugar Busters klade důraz na konzumaci zdravých potravin, jako jsou celozrnné produkty, luštěniny a fazole a libové maso. A omezení rafinovaných cukrů ve zpracovaných potravinách je plus. Gans se však domnívá, že dieta je příliš omezující.

Vyhnout se omezeným jídlům je těžké, “dodává Ginn-Meadow:„ Mnoho zakázaných potravin tvoří běžné americké potraviny, jako jsou těstoviny, brambory, med, sirup a ananas. Bude obtížné dodržovat omezení. ”

Mezi další obavy patří:

Vyloučit potraviny znamená vyloučit živiny. Omezování jakýchkoli potravin obsahujících vitamíny a minerály není prospěšné, říká Ginn-Meadow. Při této dietě možná nebudete dostávat vápník, železo a vitamíny D a E. Označuje potraviny jako dobré nebo špatné. “Spotřebitelé potřebují pozitivní zprávu,” říká Gans. „Místo toho, abyste řekli:„ Nejezte toto “nebo„ Nejezte to, “je lepší říci něco jako:„ Lean protein je pro vás dobrý. “Vyhýbání se cukru není zárukou vyhýbání se chorobám.” “Nechci, aby si lidé mysleli, že tato dieta zabrání cukrovce,” říká Ginn-Meadow. “Nejlepší způsoby, jak snížit riziko, jsou zdravé stravování a fyzická aktivita.” ”

Cukr Busters Diet: Krátkodobé a dlouhodobé efekty

V krátkodobém horizontu pravděpodobně plán Sugar Busters povede ke ztrátě hmotnosti, protože eliminuje mnoho potravin, včetně pečiva a jiných sladkostí. A vaše jídlo bude lepší, například nahradit celozrnné produkty bílým chlebem. “Bude více ovoce a zeleniny a další zdravější možnosti,” říká Ginn-Meadow.

Na druhou stranu existují důsledky pro vyloučení příliš velkého množství sacharidů z vaší stravy. “Pokud odstraníte mnoho sacharidů, které běžně jíte, nebudete mít energii,” říká Gans. “Náš mozek ke svému fungování potřebuje glukózu.” Můžete být podráždění a unavení. ”

Dlouhodobý výhled je problematický, protože ve stravě Sugar Busters chybí nástroje, které by vám pomohly provádět dlouhodobé změny životního stylu. “Nemluví o velikosti porcí ani o tom, jak z hubnutí udělat trvalý životní styl,” říká Ginn-Meadow. “Neexistuje žádná behaviorální nebo cvičební složka, obě jsou nezbytné pro dlouhodobé hubnutí.” “Podle odborníků na výživu je velká pravděpodobnost, že při dietě Sugar Busters znovu zhubnete.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o dietě a výživě!

Nejnovější ve stravě Výživa

7 tipů, jak zajistit, aby byly vaše stravovací návyky udržitelnější

Budováním zdravějšího talíře, který se méně zaměřuje na červené maso a více na rostliny, můžete pomoci snížit uhlíkovou stopu.

Od Hilary Machtové, 30. dubna 2021

Dieta HMR: Recenze plánu řízení hmotnosti, náklady, jídlo a další

Od Jessicy Migala 20. dubna 2021

Jaké jsou výhody rybího tuku pro paměť?

Jíst stravu bohatou na ryby je prospěšná pro váš mozek a zachování dlouhodobých kognitivních funkcí. Zda doplňky mohou přinést stejný přínos, je hodně. . .

Od Jessicy Migala 19. dubna 2021

5 výhod doplňků vitaminu C.

Vitamín C lze nalézt v mnoha potravinách, ale doplnění větších dávek vitaminu nabízí další výhody.

Od Moiry Lawlerové, 5. dubna 2021

7 Potenciální výhody přidání česneku do vašich receptů a jídel

Česnek není jen skvělý pro zvýraznění chuti vašich oblíbených jídel – může být prospěšný pro vaše zdraví.

Od Jessicy Migala 1. dubna 2021

10 kreativních způsobů, jak vařit s quinoou

Quinoa často hraje roli superpotravinového pomocníka ke zdravým hlavním jídlům, ale toto semínko toho dokáže mnohem víc. Pro inspiraci nehledejte nic jiného než. . .

Od Erin Palinski-Wade, RD, CDCES, 31. března 2021

12 potenciálních známek toho, že jíte příliš mnoho cukru

Rozrušený žaludek, podrážděnost a pomalost jsou všechna možná varování, že to se sladkostmi přeháníte.

Od Julie Revelant 30. března 2021

10 zdravějších zatočení na klasickém sendviči s grilovaným sýrem

Věřte tomu nebo ne, můžete z tohoto typicky shovívavého pohodlného jídla udělat zdravý oběd nebo večeři – aniž byste obětovali tu bohatou, sýrovou chuť. Tyto. . .

Od Lauren Bedosky 29. března 2021

10 polévek zabalených v bílkovinách, abyste byli spokojení

Začlenění bílkovin do polévek má mnoho zdravotních výhod – zde je 10 výživných receptů, jak začít.

Od Lauren Bedosky 19. března 2021

Další důkaz, že vejce denně nemusí držet doktora stranou

Nová studie naznačuje, že vejce pro vás nejsou dobrá, pokud jde o podporu dlouhověkosti, ale zjištění nejsou tak jednoduchá.

Od Lisy Rapaportové, 16. března 2021 “

Pokud jste se někdy potýkali s depresí, je velká šance, že o nemoci nemůžete říci nic příjemného – a to z dobrého důvodu: Deprese vás může nechat zlomeného, ​​beznadějného a bez zájmu o činnosti, které jste kdysi milovali.

Podle některých odborníků na duševní zdraví má ale deprese pozitivní stránku. Tito specialisté „napůl naplnění“ tvrdí, že příznaky deprese mohou být ve skutečnosti evoluční adaptace.

“Jedním ze způsobů, jak o tom přemýšlet, jsou přirozené schopnosti deprese řešit problémy,” vysvětluje J. Anderson Thomson, MD, zástupce ředitele Centra pro studium interakce mysli a člověka na University of Virginia v Charlottesville.

Myšlenka: Deprese dává vašemu tělu vědět, že je ve vašem světě velký problém – a nutí vás soustředit se na tento problém a vyřešit ho. To může být důvod, proč se lidé s depresí nemohou pohybovat v jiných oblastech svého života. V tomto ohledu, říká doktor Thomson, je deprese podobná bolesti, která signalizuje vašemu mozku, že některá část vašeho těla potřebuje pomoc. Pokud je problém příliš velký pouze na vás, je pravděpodobné, že vás bolest rozplače a signalizuje lidem kolem vás, že potřebujete pomoc. Podobně je závažnost deprese způsobem, jak volat o pomoc přátele. V extrémním případě jsou sebevražedné myšlenky a dokonce pokusy o jejich vlastní volání o pomoc.

“Deprese vám řekne, že je problém, řekne vám, kde je problém, přestane jako obvykle a signalizuje ostatním, že jste zenidol co obsahuje v nouzi,” vysvětluje Thomson.

Ale to není všechno: Nedávný výzkum prozkoumal řadu možných pozitiv deprese a využil jedinečné dovednosti, které se naučíte, abyste se s depresí vypořádali.

7 způsobů, jak vás deprese posílí

Zde ukazuje výzkum:

Jste lepší řešitel problémů. Jedním z příznaků deprese je špatná koncentrace; další: téměř obsedantní přemítání o problému ve vašem životě. Chcete -li tyto příznaky vyřešit, možná budete potřebovat terapeuta nebo poradce, který vám pomůže projít se s ním – pomůže vám soustředit pozornost na řešení stávajícího problému. Vzhůru nohama? Tyto analytické dovednosti lze efektivně využít ve vašem životě. Nedávný výzkum ve skutečnosti naznačuje, že depresivní lidé dělají informovanější rozhodnutí, protože jim to trvá déle a investují více úsilí do svého rozhodování. “Existuje implicitní předpoklad, že jsme smutnější, ale moudřejší,” vysvětluje Andreas Wilke, PhD, odborný asistent psychologie na Clarkson University v Postupimi, N. Y., a výzkumník paměti a poznávání, který testoval rozhodovací schopnosti lidí v depresi. Naučíte se, jak si poradit. Proces nalezení cesty ven z deprese vám může pomoci zlepšit se ve zvládání. Thomson říká, že problém je v tom, že mnoho lidí zpočátku volí katastrofální zvládací mechanismy. “Pití nepomůže rybářskému háčku ve vaší ruce a nepomůže ani depresi,” říká. Špatné možnosti zvládání jen zhorší vaše potíže. Místo toho pracujte se svým terapeutem, abyste se naučili zvládat dovednosti, které potřebujete. Máte lepší vztahy. Někteří lidé zjišťují, že deprese je výzvou k upřednostnění toho, co je v jejich životě důležité.

Category:

blog

Comments are closed.