Siedzenie, które jest zbyt niskie lub zbyt wysokie, może obciążać kolano i prowadzić do bólu kolan.

Wynika to z tego, że psychoterapia jest przydatna do wprowadzania pozytywnych zmian w życiu ludzi. Poza tym ludzie zdają sobie sprawę, że zdrowy umysł jest główny dla ciała dźwiękowego. Piętno przywiązane do zdrowia psychicznego zaczęło się zmniejszać.

Podczas sesji psychoterapii ludzie są zachęcani do rozmowy o swoich myślach i uczuciach, które ich niepokoją. Mówienie o trudnych wydarzeniach życiowych jest ważne, ponieważ z czasem zawieranie negatywnych uczuć może się pogorszyć. Tak więc, kiedy czujesz się przytłoczony przedłużonymi emocjami, najlepiej jest sprawdzić ją z wyszkolonym psychoterapeutą. Im szybciej sięgnie do profesjonalnego terapeuty, tym lepsze będą w stanie pomóc w prowadzeniu szczęśliwszego, zdrowszego życia bullrun. Chociaż możemy mieć wiele osób, które o nas opiekują, tylko wyszkolony profesjonalista może pomóc nam mieć tendencję do ran bez opieki, które wymagają nadzorowanego gojenia.

Terapia jest rzeczywiście przydatnym narzędziem do radzenia sobie z szeregiem problemów, od lęku po traumę i problemy interpersonalne.

Oto 10 korzyści z przyjmowania sesji psychoterapii:

#1 Poczuj motywację

Brak zainteresowania wykonywaniem codziennych czynności i ciągłe czujesz smutek to najczęstsze znaki depresji. Terapeuta pomaga ludziom budować nowe i interesujące sposoby na utrzymanie motywacji.

#2 Przeżyj destrukcyjne zachowanie

Zidentyfikuj wyzwalacze, które mogą prowadzić do szkodliwych zachowań i negatywnych wzorców myślowych. Tworzą plany/strategie leczenia, które mogą pomóc ludziom kontrolować reakcję na takie wyzwalaczy.

#3 radzi sobie ze stresem i gniewem

Stres i gniew są znaczącymi przyczyną problemów związanych ze zdrowiem, takimi jak wysokie ciśnienie krwi i zawały serca. Psychoterapeuci sugerują pewne techniki radzenia sobie ze stresem, gniewem, lękiem, huśtawką nastroju i nie tylko.

#4 Buduj pewność siebie i samowystarczalność

Psychoterapia pomaga rozwijać pewność siebie i umiejętności rozwiązywania problemów oraz być bardziej samowystarczalne. Takie cechy mogą być świetne do zarządzania problemami ze zdrowiem psychicznym przez długi czas.

#5 Zmniejsz leki

Osoby zajmujące się problemami zdrowia psychicznego są czasami nakładane na leki przeciwdepresyjne i inne leki. Regularne sesje terapii mogą zmniejszyć stosowanie leków.

#6 Popraw duchowe samopoczucie

Terapeuci starają się wchłonąć techniki, takie jak ćwiczenia oddechowe, medytacja i joga, które ostatecznie poprawiają duchowe samopoczucie pacjenta. Zachęca się ich również do podróży, dostawania wystarczającej ilości światła słonecznego i jedzenia zdrowego jedzenia dla lepszych rezultatów.

#7 Zwycięzcie OCD

Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne to stan zdrowia psychicznego, który popycha osobę w spiralę niechcianych myśli lub coś w kółko. Terapeuta pomoże w wprowadzeniu niestandardowych alternatywnych metod radzenia sobie z takim przymusem.

#8 Zarządzaj równowagą między życiem zawodowym a prywatnym

Równowaga między życiem zawodowym a prywatnym staje się coraz trudniej zarządzać. Psychoterapeuta pomaga pacjentowi otworzyć się na komunikację i lepiej współpracować z ludźmi. Pomaga to zmniejszyć przewlekły stres i frustrację.

#9 prowadzi zdrowy styl życia

Psychoterapia poprawia oznaki depresji, fobii, zaburzeń afektywnej dwubiegunowej, paniki, lęku i innych zdrowia psychicznego zdrowia psychicznego kwestie. Dobry terapeuta ma na celu pomóc ludziom mieć zdrowy i zdrowy styl życia nawet po leczeniu.

#10 Rozwijaj własną opiekę

Psychoterapia pomaga ludziom zrozumieć, że zdrowie fizyczne i zdrowie psychiczne są równie ważne. Rozładowując wszystkie ciężkie uczucia, pacjent może czuć się wyzwolony i katharsic i starać się rozwijać samoopiekę w przyszłości.

Kiedy dana osoba wymaga psychoterapii?

Istnieje ciągłe nieporozumienie na całym świecie, że tylko osoby z poważnymi problemami ze zdrowiem psychicznym muszą odwiedzić psychoterapeutę. To piętno jest często powodem, dla którego ludzie nie szukają pomocy, a stan zdrowia psychicznego pogarsza się. Istnieje kilka powodów, dla których można potrzebować sesji psychoterapii.

Poniższe są pewne oznaki, że dana osoba może potrzebować psychoterapii:

 • Nieoczekiwane/przedłużone wahania nastroju
 • Przechodząc dużą zmianę życia
 • Przytłaczające uczucie smutku
 • Długotrwałe uczucie bezradności i beznadziejności
 • Niepokojące i samowolarne myśli
 • Nic nie przynosi szczęścia i radości/poczucia nagłego niezadowolenia W hobby
 • Trudności w skupieniu się na pracy lub badaniach
 • Czuję się odizolowany lub samotnie
 • Radzenie sobie z uzależnieniem
 • Ciągle zestresowane i niespokojne
 • W obliczu wielu obelżywych sytuacji
 • Równowaga między życiem zawodowym a prywatnym staje się trudna
 • Trudności ze snem i dietą
 • Uczucie utraty kontroli nad życiem

Podsumowanie

Wszyscy z nas zasługujemy na wsparcie i nie ma nic złego w poszukiwaniu profesjonalnej pomocy dla samopoczucia psychicznego. Nie musisz czekać, aż sytuacja się pogorszy, aby uzyskać wsparcie. Nigdy też nie lekceważ swoich uczuć, ponieważ oznaki stresu psychicznego lub emocjonalnego nie zawsze mogą być oczywiste. Poszukaj pomocy i pamiętaj, że nie jesteś w tym sam.

Często zadawane pytania (FAQ)

q. Kto potrzebuje psychoterapii?

a. Każdy, kto zajmuje się ogromnym przejściem w życiu, a także napotyka problemy ze zdrowiem psychicznym, takie jak depresja, schizofrenia, lęk, stres, huśtawki nastroju, wycofanie społeczne, zaburzenie afektywne dwubiegunowe, bezsenność i inne warunki mogą wymagać psychoterapii.

Co robi Psychoterapeuta robi?

a. Praca psychoterapeuty jest pomoc w naprawie. Psychoterapeuci odkrywają wzorce i metody, które umożliwiają pacjentowi radzenie sobie z sytuacjami życiowymi. Wszystko to odbywa się poprzez wiele rozmów, planów leczenia naukowego i technik poradnictwa.

P. Czy psychoterapia jest skuteczna w stanie zdrowia psychicznego?

a. Tak, wiele badań i badań stwierdzono, że psychoterapia jest skuteczna w poprawie oznak chorób psychicznych. Jednak uzyskanie rezultatów wymaga czasu, więc trzeba tolerować terapię.

Q. Jak długo trzeba kontynuować psychoterapię?

a. Psychoterapia nie jest procesem związanym z czasem. Osoby z mniejszymi celami mogą oczekiwać świetnych rezultatów w krótszym czasie, podczas gdy poważny problem zdrowia psychicznego może zająć trochę czasu, aby pokazać wynik. Upewnij się więc, że wyznaczyłeś rozsądny i realistyczny cel podczas wizyty w psychoterapeucie.

P: Ile kosztuje sesja psychoterapii?

a. Średni koszt psychoterapii w Indiach może wahać się od Rs. 500 do Rs. 3000 na sesję. Istnieje również wiele organizacji pozarządowych, które przyjmują sesje psychoterapii za darmo lub zaledwie Rs. 10 na sesję.

P. Jakie są rodzaje psychoterapii?

a. Terapie psychodynamiczne, terapie behawioralne poznawcze (CBT), terapie eklektyczne, terapie humanistyczne, dialektyczne terapie behawioralne i inne rodzaje terapii, które obejmują mówienie i doradztwo.

Pytanie. Jak wybrać psychoterapeapię?

a. Wybierając psychoterapeutę, powinieneś rozważyć swoje potrzeby. Twój główny lekarz, przyjaciel lub członek rodziny mogą zasugerować dobrego terapeuty. Upewnij się, że przeczytałeś recenzje online i sprawdź ich wiedzę przed wybraniem psychoterapeuty.

Zostaw to pole puste

Subskrybuj nasz biuletyn

Nie przegap tych wskazówek!

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności, aby uzyskać więcej informacji.

Gratulacje! Udało Ci się zasubskrybować!

Tagi: terapia poznawczo-behawioralna i lęk zdrowotna życiemotywacja compulsive nie zaburzeniu psychodynamiczna terapypsypsypelself confidenCestress Management Life Bilans Life Bilans życia

Zmęczony bieżnią i masz dość Zumby? Daj rutynie fitness, wchodząc na rower. Podajemy 10 powodów, aby rozpocząć jazdę na rowerze.

1. Jest to jeden z najłatwiejszych sposobów ćwiczeń

Cylling nie wymaga nadmiernych umiejętności; Tylko taki, który zdobyłeś w dzieciństwie. Możesz jeździć na rowerze w dowolnym momencie, prawie w dowolnym miejscu i co najczęściej roku. Zapewnia również, że otrzymasz czas „na zewnątrz”.

2. Jest to łatwe dla ciała

Każdy może zalecić bieganie, ale jazda na rowerze jest znacznie łatwiejsza na nogach, kolanach, kostkach i stopach. W wywiadzie Andy Clarke, prezes Ligi Rowerzyści Amerykańskiej, powiedział, że jazda na rowerze „ma znacznie niższy wpływ i angażuje mięśnie w nogi bez takiej siły na kolanach”.

Opuść to pole Pusty

o cześć 👋 Miło cię poznać.

Zarejestruj się, aby otrzymywać niesamowite treści w skrzynce odbiorczej, co miesiąc.

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności, aby uzyskać więcej informacji.

Gratulacje! Udało Ci się zasubskrybować!

3. Poprawia zdrowie sercowo -naczyniowe

Cylling wykorzystuje największe grupy mięśni – nogi – i skutecznie podnosi tętno. Badania wykazały, że jazda na rowerze do pracy zwiększy sprawność sercowo-naczyniową o 3-7 procent.

4. Utrzymuje Heart-Healy

British Medical Association powiedział, że jazda na rowerze 20 mil tygodniowo może zmniejszyć ryzyko choroby wieńcowej o 50 procent.

5. Pomaga budować siłę

Jeśli myślałeś, że jazda na rowerze ćwiczyła tylko nogi, pomyśl jeszcze raz. Cylling buduje siłę holistycznie, ponieważ obejmuje każdą część ciała. Jest to szczególnie dobre do wzmocnienia mięśni nóg.

6. Zwiększa ton mięśni

, zapewniając regularne planowanie sesji rowerowych, aktywność zwiększa napięcie mięśni bioder, ud i nóg. Ale nie zobaczysz szybkich wyników, ponieważ stopniowo poprawia funkcję mięśni.

7. Buduje wytrzymałość

Cylling może z czasem pomóc w budowaniu wytrzymałości, tym bardziej dlatego, że jest to przyjemna forma ćwiczeń. Popraw swoją wytrzymałość, łącząc dłuższe sesje z zestawami treningowymi i kilkoma zmianami stylu życia.

8. Pomaga spalić kalorie

Stałe rower może pomóc spalić od 300 do 350 kalorii na godzinę. Jazda na rowerze 30 minut dziennie może prowadzić do spadku o ponad 5 kg rocznie. To fajny sposób na schudnięcie bez chodzenia na siłownię. W końcu znalezienie treningu, który kochasz, zapewni, że ćwiczysz pięć dni w tygodniu.

9. Pomaga zmniejszyć stres

Wszelkie ćwiczenia zmniejszają stres i depresję oraz zwiększa poczucie dobrego samopoczucia. Wiele badań wykazało, że osoby dojeżdżające do pracy rowerowej mają zwykle niższy poziom stresu niż osoby, które korzystają z samochodu lub przyjmują systemy transportu masowego.

10. Poprawia koordynację

Jazda na rowerze to akt równoważenia, a działanie obejmujące całe ciało. Prowadzi to do poprawy od ramienia do nogi, stóp i koordynacji ciała-oka.

11. To fajny sposób na ćwiczenia

Wejście na rower przywraca wspomnienia z bycia dzieckiem. Cylling pozwala w zabawny sposób uczynić fitness częścią dnia. Najlepsza część? Umożliwia dokładnie eksplorowanie okolic!

Znajdź odpowiedni rower

Jeśli twój rower jest zbyt duży, może prowadzić do problemów z szyją i pleców. Wysokość siedzenia jest kluczowym elementem łatwych sesji jazdy. Siedzenie, które jest zbyt niska lub zbyt wysokie, może obciążać kolano i prowadzić do bólu kolan. Upewnij się, że siedzenie jest ustawione w sposób, który po pedałowaniu w dół do najniższego punktu noga jest prawie prosta. Powinien być mały zakręt-około 10-15 stopni-w kolanie.

Zostaw to pole puste

Subskrybuj nasz biuletyn

Nie przegap tych wskazówek!

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności, aby uzyskać więcej informacji.

Gratulacje! Udało Ci się zasubskrybować!

Tagi: Burn CaloriescyclingeSerciiseExerceSise zmniejsza stresgymTreadMillWojout

wegetarianizm jest nie tylko funkcją dziedzictwa kulturowego i społecznego, ale także masowego ruchu, który ostatnio zyskał ogromną popularność. Jest to ruch, który nabrał tempa. Diety wegetariańskie są popularne z różnych powodów. Dieta wegetariańska to sposób na życie lub wybór stylu życia. Wzrost wegetarianizmu wynika z przyczyn wspierających, takich jak brak okrucieństwa wobec zwierząt, mniejsze szkody środowiskowe, zapobieganie równowagi ekologicznej.

Przyczyny są całkowicie osobiste, takie jak zdrowie, zgodnie z dietą sattvic, połączenie z praktykami leczniczymi, takimi jak joga. Niektórzy rodzą się wegetarian i jest to dziedzictwo religijne lub kulturowe.

Dobrze zaplanowana dieta wegetariańska jest całkowicie zrównoważona. Ten wzór jedzenia wyklucza całe mięso i jego produkty uboczne. W niektórych kulturach wegetarianizm może oznaczać włączenie jaj do diety. Świeże owoce, warzywa, płatki zbożowe, rośliny strączkowe, orzechy i nasiona są integralne z dietą wegetariańską. Dobrze zrównoważona dieta wegetariańska może pomóc utrzymać formę i schudnąć lub utrzymać optymalną wagę. Może spełniać wszystkie Twoje wymagania żywieniowe.

Zostaw to pole puste

o cześć 👋 Miło cię poznać.

Zarejestruj się, aby otrzymywać niesamowite treści w skrzynce odbiorczej, co miesiąc.

my Nie spam! Przeczytaj naszą politykę prywatności, aby uzyskać więcej informacji.

Gratulacje! Udało Ci się zasubskrybować!

Dobrze zrównoważona dieta roślinna często zawiera mniej tłuszczów nasyconych (SFA), więcej folianów, błonnika i przeciwutleniaczy. Ponadto wegetarianie są naturalnie skłonni do wyższego spożycia owoców i warzyw, co może pomóc w spełnieniu zalecanych dziennych dodatków mikroelementów.

>

Rodzaje diety wegetariańskiej do utraty masy ciała

wegetariańskie Diety występują w różnych formach, umożliwiając jedzenie w sposób, który najlepiej pasuje do twoich celów zdrowotnych.

1. Dieta wegańska

Dieta wegańska to taka, która nie obejmuje mięsa, ryb, nabiału i jaj. Weganizm to ruch społeczny, który rozważa dobrostan zwierząt, mniej zastrzyków, takich jak hormony i wzmacniacze mleka w gospodarstwie gospodarczym, etyczna moda i piękno. Dieta wegańska składa się wyłącznie z produktów roślinnych.

Owoce, warzywa, ziarna, orzechy, nasiona i rośliny strączkowe, takie jak fasola, groszek i soczewica, są częścią wegańskiego planu diety. Ponadto pracownicy służby zdrowia mogą doradzić weganom przyjmowanie suplementów witaminowych i mineralnych, takich jak witamina B12, żelazo, tłuszcze omega-3, cynk itp. Jednak przede wszystkim dlatego, że diety wegańskie mogą być czasami niedoborowe we wspomnianych składnikach odżywczych.

2. Dieta jajnikowa

Dieta jajnikowa wyklucza produkty mleczne, ale zawiera jaja; Jak oznaczono z prefiksu „OVO”. Ta dieta eliminuje wszystkie produkty mleczne i pochodne produktów mlecznych. Podobnie jak mleko krowie, ser, masło, kwaśny śmietana, jogurt i lody, oprócz mięsa i ryb. Z drugiej strony posiłki obejmują jajka i przedmioty, takie jak jajek, jajka na twardo i omlety.

3. Dieta lakto-wegetariańska

produkty roślinne i produkty mleczne, takie jak mleko, ser, jogurt i lody, są częścią diety lakto-wegetariańskiej. Podczas gdy jajka, mięso i ryby nie są.

Jak wskazuje słowo „Lacto”, jest to dieta zawierająca produkty mleczne. Ten typ diety jest najpopularniejszą formą wegetarianizmu.

Pozycje mleczne, takie jak mleko krowie/mleko bawołowe i produkty spożywcze przygotowane z nim, należą do tej kategorii. Ser, masło, maślanki, jogurt, twaróg, paneer i lody to kilka ich przykładów.

4. Dieta Lacto-Ovo-wegetarian

Dieta Lacto-Ovo-wegetariańska składa się z jaj i produktów mlecznych. Nie obejmuje mięsa ani owoców morza.

Plany posiłków obejmują jajka, mleko, ser, maślankę, jogurt, paneer i inne produkty mleczne. Jednocześnie nie zawiera żadnych produktów mięsnych pochodzących z zwierząt, takich jak bydło, ryby, drobi i wieprzowina.

Czy lepiej być na diecie wegetariańskiej?

Diety wegetariańskie mają zarówno zalety, jak i wady. Ale najpierw musisz zrozumieć, jak może to wpłynąć na twoje zdrowie.

Plusy diety wegetariańskiej:

1. Dobra dla zdrowia serca

diety wegetariańskie mają zwykle niższą tłuszcz. Ponadto mogą być niskie w tłuszczach nasyconych i wysoko w błonniku pokarmowym. Ponadto zwykle obejmują one więcej pełnych ziaren, roślin strączkowych, orzechów i białka sojowego z korzystnymi wynikami. Ponadto brak czerwonego mięsa, zimnych skaleczeń i trzymanie się z dala od opakowanej żywności, naturalna żywność roślinna może pomóc w zapobieganiu i leczeniu przewlekłych problemów zdrowotnych, takich jak choroby sercowo-naczyniowe (brak serca).

Category:

blog

Comments are closed.