6 jógy představuje, aby pomohla s bolestí zad

Bolest zad je velmi běžná stížnost, zejména u lidí, kteří vedou méně aktivní životní styl. Jóga je mentální a fyzická praxe, která může pomoci uklidnit mysl a protahovat a posilovat tělo..

To znamená, že může být nejlepší spárovat pózy jógy s jinými formami cvičení, včetně kardio a silového tréninku, aby se dosáhlo nejlepších výsledků.

Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli o některých pórách jógy a o tom, jak mohou být užitečné při zmírnění bolesti zad. Pózy jógy mohou člověku pomoci natáhnout svaly v jádru a zádech. To může pomoci posílit svalové oblasti, které se jinak nemusí příliš využívat. Tímto způsobem může být člověk schopen vyhnout se zraněním, ke kterým dochází v důsledku slabých nebo přepracovaných svalů.

Aby se zabránilo zranění během jógy, je důležité, aby lidé praktikovali tyto pozice pomalu a jemně. Náhlé pohyby nebo násilné kroucení silně může přetažit nebo namáhat svaly. Jedna studie 2020 naznačuje, že program jógy přizpůsobený potřebám každého jednotlivce může zlepšit skóre bolesti i kvality života.

jóga také získává popularitu jako léčba problémů, jako je chronická bolest v dolní části zad. Jedna studie z roku 2016 poznamenává, že jóga může snížit bolest, zlepšit funkci a zvýšit náladu u lidí s chronickou bolestí zad. Zdá se, že v krátkodobém horizontu léčí bolest vzadu a krku, protože uvolňují svalové napětí, které vede k příznakům bolesti. Samotné praktiky však nemusí být z dlouhodobého hlediska tak účinné. To také naznačuje, že jóga může mít pozitivní vliv na depresi a jiné psychologické stavy.

1.

Póza dítěte

Póza dítěte je klidová a aktivní úsek.

Je to základní pozice v mnoha jógových praktikách a může být užitečná pro ty, kteří chtějí snížit bolest a napětí zad.

 • Začněte dál Všechny čtyři, s nohama dohromady.
 • Nyní přesuňte ruce dopředu, aby paže byly plně rozšířeny.
 • potopit tělo zpět, takže zadek jemně sedí na patách.
 • Umístěte čelo k zemi.
 • Držte tuto pozici po dobu 30 sekund až 5 minut.

  Downward-orientovaný pes je populární póza v mnoha jógových praktikách.

  Tato pozice může být zvláště užitečná pro lidi s bolestí zad a ischias, protože jemně natáhne svaly v zadní části nohy.

  1. Začněte v poloze všech čtyř, s koleny pod boky a rukama zarovnanými s zápěstí a ramenou.
  2. Zatlačte hmotnost do rukou a zvedněte tělo nahoru mimo kolena. Ramena by se měla přirozeně pohybovat zpět, jak se páteř a nohy prodlužují. Udržujte jemný ohyb v koleni a pociťujte, jak se ocasní kostí stoupá ke stropu. Stisknutím do rukou a paží pocítím úsek v dolní části zad a nohou.
  3. Držte tuto polohu až 1 minutu. 3. Pozice Cat-Cow

   Pozice Cat-Cow pomáhá přinést pohyb do páteře a svaly záda a ramen.

   Natahuje také krk a hrudník.

  4. Chcete-li udělat kočičí, sedět na všech čtyřech, s zápěstí seřazené pod rameny a kolena seřazená pod boky. Udržujte záda rovnou, ale uvolněně.
  5. Při každém výdechu přiveďte hlavu dolů a zastrčte bradu do hrudi. Vytáhněte pupek směrem k páteři a nechte zadní oblouk vysoko směrem ke stropu.
  6. Pokračujte s těmito jemnými pohyby po dobu nejméně 1 minuty. Všimněte si kdekoli, kde je napětí v těle a zkuste jej uvolnit a uvolnit oblast. Pose je jemný způsob, jak rozšířit záda a aktivovat svaly podél páteře.

   To může pomoci zmírnit napětí v zádech a je dobré pro většinu začátečníků.

  7. Začněte ležet lícem dolů. Udržujte nohy v souladu s boky a položte vrcholy nohou na podlahu.
  8. Přiveďte lokty pod ramena, s dlaněmi rukou směřující dolů na podložku.
  9. Použijte ruce, předloktí a lokty, abyste jemně zvedli kufr z rohože. Zatlačte do podlahy předloktí a rukama a jemně přitahujte hrudník dopředu.
  10. Zkuste zvednout horní část hlavy ke stropu. Chraňte a posilujte dolní část zadlavkou zatlačením pánevního trojúhelníku do recenzeproduktu.top rohože a prodloužením ocasní kosti směrem k patám. Prodloužení vzadu by mělo být jemné, ale způsobit znatelný úsek a aktivaci v páteři a svalech podél páteře.
  11. Držte pózu po dobu 1 minuty. Je to zpětné ohýbání, které jak vyjde, a natahuje páteř, boky a hamstringy. Palmy rukou na podložce.
  12. Ohněte kolena a přiveďte paty, aby seděli poblíž hýždí, s nohama plochými na podlaze.
  13. Stiskněte do nohou a paží, Zvedání ocasní kosti z podlahy směrem ke stropu. Zvedněte, dokud stehna nejsou rovnoběžná s podlahou.
  14. Držte tuto pozici až 1 minutu.
  15. Pomalu uvolňte tělo zpět na zem, od trupu dolů k ocasu.
  16. Alternativně držte tuto polohu po dobu 5–10 sekund, Pak jemně spodní část zády k zemi. Opakujte pózu 10krát jako aktivní cvičení. Způsob, jak pomoci otevřít boky a zpět.

   Také jemně funguje ramena, abs a hrudník. z těla.

  17. Nakreslete kolena k hrudi a relaxujte.
  18. Pomalu snižujte nohy na jednu stranu těla a po celou dobu udržujte kolena blízko u sebe.
  19. Opočiňte kolena na polštář nebo na zemi. Uvolněte se do pozice a držte po dobu 30 sekund.
  20. Jemně přiveďte nohy zpět do středu a opakujte proces na druhé straně.
  21. Může být vhodné provést kroucení Pohyby pod vedením certifikovaného trenéra jógy nebo specialisty na fyzické zdraví. Pokud je člověk dělá nesprávně, mohou kroucení pohybů zhoršit příznaky bolesti zad. Některé pózy jógy mohou být schopny pomoci s tímto příznakem. Pravidelně praktikování jemné jógy bezpečně a správně může pomoci snížit nebo zabránit bolesti zad.

   To znamená, že jednoduše dělat několik jógových póz každý den nebude obvykle stačit k léčbě bolesti zad z dlouhodobého hlediska.

   pózy jógy mohou pomoci kromě jiných změn životního stylu pro zlepšení bolesti zad, jako je pravidelné cvičení a udržování mírné váhy.

   • Bolest zad
   • duševní zdraví
   • Sports Medicine/Fitness
   • Doplňková medicína/Alternativní medicína

   Zdravotní zprávy dnes mají přísné pokyny pro získávání a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociace. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

   Category:

   blog

   Comments are closed.