20 Naturalne opcje leczenia łuszczycowego zapalenia stawów

Uwzględniamy produkty, które naszym zdaniem są przydatne dla naszych czytelników. Jeśli kupujesz linki na tej stronie, możemy zdobyć małą prowizję. Oto nasz proces.

łuszczycowe zapalenie stawów wiąże się z zapaleniem, bólem i obrzękiem stawów. Niektóre naturalne opcje leczenia – w tym redukcja stresu, ćwiczenia, kapsaicyna i płatki owsiane – mogą pomóc.

łuszczycowe zapalenie stawów (PSA) jest sytuacją łuszczycową związaną z łuszczycą. Niektóre osoby z PSA doświadczają również łuszczycowych zmian paznokci i skóry.

Warunki łuszczycowe mają tendencję do występowania w cyklach, z czasami rozbłysku (gdy objawy się pogarszają) i okresy remisji (kiedy zmniejszają się lub znikają przez pewien czas) .

Obecne opcje leczenia mogą pomóc spowolnić a-cardin prawda ? postęp PSA, zapobiegać rozbłyskom i złagodzić objawy, ale naturalne i alternatywne środki mogą również pomóc osobie złagodzić objawy.

Niektóre podejścia Staraj się złagodzić objawy, podczas gdy inni pomagają zmniejszyć ryzyko rozbłysku. Należy zauważyć, że nie wszystkie te środki zaradcze mają dowody naukowe na ich poparcie.

Naturalne środki zaradcze

Poniższe naturalne środki mogą pomóc w PSA:

1. Kurkumina kurkumina

która jest składnikiem kurkumy, wydaje się mieć właściwości przeciwzapalne. Badania

wykazały, że kurkumina może być w stanie ułatwić objawy PSA, zmieniając sposób funkcjonowania niektórych genów. Ludzie mogą dodać przyprawę do żywności lub wziąć kapsułki kurkumy.

Autorzy recenzji opublikowanej w 2018 r., Strzeląc, że kurkumina może być kandydatem do leczenia PSA naturalnie.

Dowiedz się więcej, jak tutaj dowiedz się więcej, jak tutaj dowiedz się więcej, jak tutaj dowiedz się, jak dowiedzieć się więcej Kurkuma może pomóc w łuszczycy.

kurkuma jest dostępna do zakupu online w różnych formach.

2. Capsaicyna

kapsaicyna to związek, który sprawia, że ​​papryka chili gorąca.

Niektóre badania sugerują, że kremy zawierające kapsaicynę mogą zdrętwiały receptory bólu, przynosząc ulgę w bolesnych stawach. Osoba powinna zastosować te kremów do dotkniętych stawów.

Kremy kapsaicyny są dostępne do zakupu online i bez recepty.

3. Sole epsom

Wzrastanie ciepłej kąpieli sole epsom mogą pomóc zmniejszyć ból stawów i stan zapalny. Sole epsom zawierają magnez, który jest minerałem, który zwiększa zdrowie kości i może łagodzić swędzącą skórę.

Ciepła woda pomaga również poluzować stawy i łagodzić ból. Temperatura powinna wynosić około 92–100 ° F (33–37,8 ° C).

Jednak sole epsom mogą stymulować uwalnianie insuliny, a zatem nie mogą być odpowiednie dla osób z cukrzycą.

4. Olej rybny

kwasy tłuszczowe omega-3 są obecne w oleju rybnym. Badania sugerują, że ułatwiają bolesne obrzęk poprzez zmniejszenie stanu zapalnego. Możliwe źródła obejmują suplementy omega-3, tłuste ryby, takie jak tuńczyk i inne ryby z zimną wodą.

5. Ginger

imbir jest korzeniem i przyprawą, która wydaje się mieć właściwości przeciwzapalne. Fundacja zapalenia stawów sugeruje, że imbir może pomóc osobom z reumatoidalnym zapaleniem stawów, które jest kolejnym zapalnym typem zapalenia stawów.

6. Ćwiczenia

Ćwiczenia mogą zwiększyć ogólne zdrowie i jakość życia osoby. Może również zmniejszyć sztywność, wzmacniać mięśnie, wspierać utrzymanie masy i zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Eksperci zalecają czynności niskiego wpływu, takie jak pływanie, joga lub tai chi P>

7. Unikaj lub rezygnuj z palenia

Obecne wytyczne zdecydowanie zalecają rezygnację lub unikanie palenia, ponieważ jest to wyzwalacz PSA i rozbłyski objawów. Lekarz będzie mógł zalecić odpowiedni program lub narzędzie do rzucenia palenia.

8. Masaż terapii

Masażka z wiedzą o PSA może pomóc złagodzić dyskomfort stawów i uwolnić ciasne mięśnie i stawy. Uzyskanie masażu może zapewnić znaczną ulgę w dyskomforcie związanym z zapaleniem stawów.

9. Akupunktura

wykwalifikowany akupunkturzysta może wstawić igły w różnych punktach ciśnienia, aby złagodzić przewlekły ból. Niektóre dowody sugerują, ale nie potwierdzają, że może to pomóc w leczeniu PSA.

Jednak może być drogie i może wywołać objawy skóry u niektórych osób z łuszczycą.

10 . Akupresja

Terapeuta może wywierać ciśnienie na różne punkty ciała, aby zmniejszyć ból, stymulować układ odpornościowy i uwalniając napięcie.

Techniki redukcji stresu

stres i zmęczenie może wystąpić w przypadku PSA, a także wywołać flary i pogorszyć objawy. Zmniejszenie stresu może pomóc w obniżeniu stanu zapalnego.

Poniższe wskazówki mogą pomóc:

11. Spróbuj zrelaksować się

Wiele osób trudno jest zmniejszyć poziom stresu, szczególnie gdy czują się źle. Medytacja, ćwiczenie jogi i wystarczającą ilość snu każdej nocy może pomóc w radzeniu sobie ze stresem i promowania relaksu.

12. Zdobądź wystarczającą ilość snu

Sen może pomóc w radzeniu sobie z stanem zapalnym, zmniejszyć stres i zwiększyć ogólne zdrowie i dobre samopoczucie.

National Praciasis Foundation wyjaśnia, że ​​osoby z warunkami łuszczycowymi mają więcej problemów ze snem niż bez nich.

Jednym z powodów jest to, że swędzenie i ból mogą utrudnić spanie.

zachęcanie do dobrego snu:

  • Upewnij się, że pokój jest ciemny, a temperatura jest wygodna.
  • Zostaw telefony komórkowe i inne urządzenia na zewnątrz pokoju.
  • Idź spać i wstań o tym samym Czas codziennie.

Jeśli te strategie nie pomagają, lekarz może zaoferować inne rozwiązanie.

13. Weź ciepłą kąpiel

Terapię spa, w tym hydroterapię, taką jak zażywanie ciepłej kąpieli, może poluzować stawy, ułatwić ból i stan zapalny, promować relaksację i niższy poziom stresu.

14. Medytacja i uważność

Uważność polega na świadomości ciała, tego, jak się czuje, a wszelkie zmiany, które mogą zasygnalizować zbliżający się rozbłysk. Obejmuje to również świadomość wszelkich sytuacji, które mogą powodować niepotrzebny stres. Medytacja może pomóc w radzeniu sobie z bólem i stresem.

Wskazówki dotyczące złagodzenia objawów skóry

Osoby z PSA mogą mieć zajęcie skóry, a także zapalenie stawów. Oto kilka środków, które mogą pomóc w uspokojeniu skóry:

15. Ocet jabłkowy

Nakładanie octu jabłkowego do dotkniętych obszarów skóry może pomóc osobie z łuszczycą skóry głowy. Jednak ludzie nie powinni używać octu jabłkowego, jeśli dotknięte obszary są pęknięte lub krwawiące.

Ocet jabłkowy jest dostępny do zakupu online

16. Grape Oregon

Autorzy recenzji z 2018 r. Uwaga, że ​​nakładanie kremów z winogronem Oregon (Mahonia aquifolium) do skóry może poprawić objawy skóry.

17. Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego ma właściwości przeciwzapalne i może pomóc złagodzić objawy skóry. Przed zastosowaniem go osoba powinna wykonać test łatki, ponieważ może to pogorszyć skórę niektórych ludzi.

18. Oats i sole z morza martwego

płatki owsiane, jako pastę lub w kąpieli, mogą pomóc złagodzić podrażnioną skórę.

Osoba może również dodać sole z Morza Martwego do kąpieli. Woda powinna być ciepła, nigdy gorąca, ponieważ może to wywołać objawy.

19. Aloe Vera

Ten kojący balsam na bazie roślin może zapewnić komfort, gdy osoba stosuje go do plastrów podrażnionej skóry.

Dowiedz się więcej o tym, jak Aloe Vera może pomóc w łuszczycy.

20. Krem nawilżający

Osoba powinna próbować nawilżyć skórę przynajmniej raz dziennie. Najlepszym czasem na to jest w ciągu 5 minut od kąpieli lub prysznica. Gruby krem ​​nawilżający jest zwykle najlepszy. Farmaceuta może zasugerować odpowiednie opcje.

Dowiedz się więcej o nawilżaczach i emollach tutaj. . Zapalenie jest podstawowym czynnikiem w warunkach łuszczycowych i innych, które mogą wystąpić obok nich, w tym otyłość i choroby serca.

Oto kilka wskazówek:

Owoce i warzywa: Mogą one zapewnić przeciwutleniacze i Włókno i pomoc osobie utrzymują zdrową wagę.

Tłuszcze: źródła tłuszczu na bazie roślin, takie jak awokado i oliwa z oliwek, są dobrym wyborem. Ludzie powinni ograniczyć spożycie tłuszczów zwierzęcych i tłuszczów trans, które są obecne w wielu przetworzonych produktach spożywczych.

Produkty mleczne: Wybierz produkty o niskiej zawartości tłuszczu lub beztłuszczowe.

Przetworzona żywność przetworzona : Wybierz świeżą, całość i nieprzetworzone pokarmy, a nie wysoko przetworzone.

Cukier i sól: Unikaj wyrafinowanych i dodanych cukrów i soli.

Napoje: pozostań nawodniony, szczególnie z wodą, ale ogranicz spożycie napojów alkoholowych i słodkich.

Dowiedz się więcej o żywności i dietach, które mogą pomóc w PSA.

ostrzeżenia

Ważne jest, aby pamiętać o tym Naturalne środki zaradcze nie zastępują planu leczenia, który zaleca lekarz. Mogą jednak pomóc złagodzić niektóre objawy, jeśli osoba używa ich obok leczenia.

Ludzie powinni zawsze:

  • Kup produkty z wiarygodnego źródła
  • Postępuj zgodnie ze wskazówkami pakietu
  • Znajdź wykwalifikowanego profesjonalistę do każdej alternatywnej terapii
  • Zapytaj lekarza przed wypróbowaniem jakiejkolwiek alternatywnej lub komplementarnej terapii

Niektóre terapie mogą oddziaływać z lekami lub powodować niepożądane efekty. Lekarz może również doradzić w odniesieniu do godnych zaufania źródeł.

Podsumowanie

Wiele naturalnych zabiegów może pomóc osobom z PSA i innymi warunkami łuszczącymi, ale nie wszystkie mają naukowe wsparcie.

Osoba powinna porozmawiać z lekarzem przed wypróbowaniem nowego leczenia, aby upewnić się, że jest dla nich odpowiednia.

Przeczytaj artykuł w języku hiszpańskim.

  • Łączkowate zapalenie stawów
  • Medycyna komplementarna/medycyna alternatywna

Contents

Category:

blog

Comments are closed.