17. září 2019 si myslíte, že jste alergičtí na penicilin

Některé léky však mohou pomoci kontrolovat vaše příznaky alergie a mnoho z těchto léků je k dispozici bez předpisu (OTC) bez lékařského předpisu.

Antihistaminika, dekongestiva, stabilizátory žírných buněk, kortikosteroidy a antileukotrieny patří mezi léky běžně předepisované alergiky/imunology k léčbě alergií. Z nich jsou některá antihistaminika, dekongestiva a stabilizátory žírných buněk k dispozici na volném trhu.

Slovo upozornění: Je důležité užívat všechny léky, včetně těch, které získáte volně prodejné, podle pokynů. Nesprávné používání těchto léků vás může vystavit riziku vysokého krevního tlaku, mrtvice, infarktu a křečí.

Volně prodejná antihistaminika

Antihistaminika se běžně používají k léčbě alergické rýmy (například senné rýmy) a kopřivky. Blokují chemickou látku nazývanou histamin, kterou vaše tělo produkuje, když máte alergickou reakci. Blokování histaminu může pomoci kontrolovat kýchání, svědění, rýmu a kopřivku. Mnoho lidí užívá antihistaminika proaktivně-než si myslí, že jejich alergie může vzplanout-každou sezónu alergií.

OTC antihistaminika, jako je Benedryl, Claritin, Zyrtec, Chlor-Trimeton a Alavert, jsou k dispozici orálně. Dlouhodobě působící antihistaminika poskytují úlevu od symptomů po dobu osmi až 12 hodin, zatímco čtyřhodinová antihistaminika nevydrží tak dlouho, ale začnou pracovat rychleji. K dispozici je také OTC oční kapka (Alaway), kterou lze použít každých 12 hodin na svědění a slzení očí.

Mezi běžné nežádoucí účinky antihistaminik patří:

Ospalost Suchá ústa Zácpa Rozmazané vidění Problémy s močením

U dětí jsou antihistaminika spojována s nočními můrami, nervozitou, neklidem a podrážděností.

Neměli byste užívat antihistaminika, pokud máte glaukom s uzavřeným úhlem, problémy s prostatou, které ztěžují močení, rozedmu plic nebo chronickou bronchitidu. Ujistěte se, že váš lékař ví, že užíváte OTC antihistaminika, protože mohou mít více sedativní účinek, pokud jsou užívány s antidepresivy, sedativy, léky na spaní nebo alkoholem.

Over-the-Counter Decongestants

Pokud vaše příznaky alergie zahrnují ucpání nosu, může vám lékař doporučit dekongestant, který zúží vaše cévy a sníží průtok krve do zanícených nosních nebo dutinových tkání. To může snížit otok a přetížení v těchto oblastech.

OTC nosní dekongestiva, včetně Contac Non-Drowsy, Sudafed, Sudafed PE, jsou k dispozici v tekuté a tabletové formě. Dekongestiva jsou také k dispozici jako nosní spreje. Mezi možné vedlejší účinky dekongestantů patří:

Nervozita Potíže se spánkem Zvýšený krevní tlak Zvýšený srdeční tep Závislost na dekongestivních nosních sprejích po třech až čtyřech dnech nepřetržitého používání

Pokud máte vysoký krevní tlak, problémy se srdcem, problémy se štítnou žlázou, cukrovku nebo problémy s prostatou, měli byste si před užíváním dekongestantů promluvit se svým lékařem. A stejně jako u všech OTC léků informujte svého lékaře, že ho užíváte, protože může interferovat s jinými léky, které užíváte.

Kombinace antihistaminik a dekongestantů

Některé léky na OTC alergie jsou kombinací antihistaminik a dekongestantů (například Claritin-D, Zyrtec-D). Jsou zvláště užitečné při snižování symptomů u lidí, kteří mají nosní a oční alergie. Užívání kombinace antihistaminik/dekongestantů může také snížit sedaci, která může přijít spolu s užíváním samotného antihistaminika.

Alergické nosní spreje

Nosní sprej nazývaný cromolyn sodný (Nasalcrom) je protizánětlivý lék, který je k dispozici na volném trhu. Pomáhá zabránit tomu, aby žírné buňky, které jsou součástí vašeho imunitního systému, uvolňovaly histamin vyvolávající zánět. Cromolyn sodný může pomoci zmírnit alergickou rýmu a kýchání.

Aby byla účinná, musíte začít užívat sodnou sůl cromolynu před začátkem sezóny alergií a používat ji každý den během sezóny. Vedlejší účinky spojené s tímto lékem jsou vzácné, ale někteří lidé hlásí bodnutí nebo pálení v nosních průchodech.

Alergie může být velmi nepříjemná. Používá-li se podle pokynů a na doporučení lékaře, mnoho volně prodejných léků vám může přinést úlevu.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o astmatu a alergiích!

Nejnovější v oblasti alergií

Nový lék na alergii na arašídy Palforzia schválen FDA

První lék na potravinovou alergii schválený FDA může být k dispozici ve druhé polovině roku 2020.

Od Becky Upham 7. února 2020

Léčba alergie na arašídy Palforzia je o krok blíže trhu

FDA prokázal podporu pro terapii, která by mohla zachránit životy a zmírnit úzkost milionům rodin.

Od Becky Upham 17. září 2019

Myslíte si, že jste alergičtí na penicilin? Zamyslete se znovu

Nesprávná diagnóza vede ke zvýšeným zdravotním rizikům a nákladům.

Od Becky Upham, 28. ledna 2019

FDA schvaluje generickou verzi EpiPen

Očekává se, že nový lék od společnosti Teva keto diet podvod Pharmaceuticals bude stát méně.

Od Fran Kritz, 20. srpna 2018

Nejlepší volně prodejná ošetření ke zmírnění sezónních příznaků alergie

Rýma? Kýchání? Vodnaté oči? Ty mohou pomoci léčit tyto otravné příznaky alergie.

Od redaktorů Doctor’s Ask 16. července 2018

Nejlepší tipy Justina Verlandera na úlevu od alergií

S jarní sezónou alergií hned za rohem nabízí džbán Houston Astros a alergik Justin Verlander tipy na odstranění příznaků alergie. . .

Od Nicol Natale 29. března 2018

Porozumění běžné potravinové alergii

Do 14. listopadu 2017

Jsem alergický na pšenici: Co teď?

Do 14. listopadu 2017

Zdravotní problém, který téměř zničil zákon Dereka Hougha

Do 14. listopadu 2017

10 triků bojujících s alergií, které jste možná nezkusili

Od Chris Iliades, MD, 3. prosince 2014 “

Doctor’s Ask: Jaké jsou nejčastější vnitřní alergeny a jaké příznaky způsobují?

Beth Corn, MD (mountsinai. Org)

Odborný asistent medicíny, klinická imunologie, Mount Sinai School of Medicine

Mezi nejběžnější vnitřní alergeny patří prach, šváby, plísně a kočky a psi. Tyto alergeny často vedou k postnasálnímu kapání, rýmě, nosní kongesci, bolesti hlavy, kýchání, svědění, slzení očí, svědění kůže, únavě a u některých lidí dokonce k obtížím s dýcháním a sípání.

Anna Feldweg, MD (brighamandwomens. Org)

Klinický instruktor medicíny, Harvard Medical School, ošetřující lékař v nemocnici Brigham and Women’s Hospital

Lidé jsou vystaveni vnitřním alergenům po celý rok, s mírně intenzivnější expozicí v chladných měsících, kdy jsou domy zavřené a my jsme zapečetěni svými alergeny. Alergeny, které jsou přítomny po celý rok, způsobují mírně odlišné příznaky než alergeny, se kterými se setkáváme jen jednou za rok, například pyly.

Plísně a plísně jsou menší problém, protože se obvykle koncentrují ven. Pokud však má dům poškození vodou nebo netěsné potrubí, může plíseň a plíseň růst uvnitř a být zdrojem alergenů.

Kočičí alergeny mohou být přítomny na překvapivě vysokých úrovních, a to i v domácnostech, kde kočky nejsou. Důvodem je, že alergen je tak lehký, že cestuje vzduchem a lze jej nosit uvnitř na oblečení hostů, kteří mají kočky.

Při chronickém vystavení jakémukoli alergenu si lidé stěžují na přetrvávající ucpání nosu, postnasální kapání, kašel a podrážděné oči. Lidé s astmatem mohou mít více příznaků nebo potřebují více léků ke kontrole astmatu.

Související: Průvodce nosními spreji

Naproti tomu alergeny, se kterými se setkáváme jen jednou za čas, pravděpodobně způsobí násilné kýchání, rýmu, svědění, slzení očí a podráždění hrdla. Kvůli tomuto rozdílu si lidé obvykle více uvědomují, když mají sezónní alergii nebo sennou rýmu, protože příznaky jsou zjevnější. Naproti tomu lidé alergičtí na vnitřní alergeny si tohoto problému nemusí být vědomi, protože příznaky jsou trvalé, ale na nižší úrovni, ale. Například osoba, která je alergická na roztoče, si může všimnout pouze toho, že má vždy ucpaný nos, v noci začala dýchat ústy a oči se často cítí skřípavé.

Vnitřní alergie: Nejlepší cíle čištění

Doctor’s Ask: Pokud jde o úklid, jsou pro lidi s alergiemi na vnitřní prostory určité oblasti kolem domu důležitější než jiné?

Beth Corn, MD (mountsinai. Org): Existují zejména dva typy oblastí s velmi vysokým obsahem alergenů. Za prvé, ložnice, protože roztoči, kteří produkují prach, žijí v matracích a polštářích. Koberce také shromažďují spoustu prachu a lidé je často mají v ložnici. Za druhé, alergeny mají tendenci být na vyšších úrovních ve vlhkých oblastech, jako jsou koupelny a sklepy, protože ty jsou pevnou živnou půdou pro plísně.

Anna Feldweg, MD (brighamandwomens. Org: Lidé, kteří nemají alergie, by si neměli myslet, že úklid jejich domu určitým způsobem je ochrání před alergiemi. Není to tak jednoduché a genetické faktory pravděpodobně mají na víc s tím, než cokoli, co může člověk ovládat.Nicméně pro lidi, kteří již mají alergie, existují některé opravdu základní věci, o kterých by lidé měli vědět, které mohou hodně pomoci.

Pokud má člověk alergii na vnitřní věci, měl by svůj úklid a další úsilí zaměřit na místnosti, ve kterých tráví nejvíce času. Obvykle je to ložnice a často ještě jedna další místnost, například studovna nebo televizní místnost, ve které obvykle relaxují.

Dávejte si pozor na čisticí prostředky s toxickými chemikáliemi

Doctor’s Ask: Můžete nám poskytnout seznam nejlepších produktů pro domácnost obsahujících toxické chemikálie a sdělit nám, jak je správně používat (pokud vůbec)?

Beth Corn, MD (mountsinai. Org): Tolerování chemikálií je individuální věc, to znamená, že každý člověk je ve své reakci jiný. To, co vadí jednomu člověku, může druhý často tolerovat. Vzhledem k tomu, že mnoho alergických lidí má astma, často se jim lépe daří s produkty bez vůně.

Související: Co je citlivost vůně?

Anna Feldweg, MD (brighamandwomens. Org): Nejběžnějším toxickým výrobkem pro domácnost, a ten, který byl jasně prokázán jako škodlivý pro některé lidi, i když je používán podle pokynů, je chlorové bělidlo a různé výrobky z něj vyrobené. Kromě bělidla obsahují různé čisticí prostředky velmi toxické chemikálie, například organická rozpouštědla. Pěnivé čisticí prostředky určené k odstranění skvrn z nábytku a koberců jsou příkladem. Chemické čističe koberců jsou další. Pokud máte malé děti nebo domácí mazlíčky, tyto chemikálie bych nepoužil, protože děti a domácí zvířata se válejí po celé podlaze a vkládají si věci do úst a mohou se více vystavovat než dospělí. Chemické čisticí prostředky na trouby jsou velmi dráždivé a je lepší mít samočisticí troubu, která při vysokých teplotách sama odstraní špínu.

Udržujte svůj domov přirozeně čistý

Doctor’s Ask: Je možné udržovat vaši koupelnu a kuchyň čistou a bez choroboplodných zárodků bez použití škodlivých chemikálií?

Beth Corn, MD (mountsinai. Org): To je všechno relativní. To, co je škodlivé pro jednu osobu, nemusí být škodlivé pro jinou osobu. Minimalizace vlhkosti v těchto oblastech je jedním jednoduchým způsobem. Snadný způsob, jak začít udržovat podlahu čistou, je vlhký hadřík na mop.

Anna Feldweg, MD (brighamandwomens. Org): Určitě je možné získat koupelnu a kuchyň bez viditelných nečistot bez škodlivých chemikálií a pravděpodobně není nutné pokoušet se dostat tyto místnosti zcela bez choroboplodných zárodků.

Související: Tipy, které pomohou alergii na váš domov

Koupelny a kuchyně ve veřejných budovách, restauracích nebo nemocnicích by měly být čištěny s cílem zabít a odstranit všechny bakterie, v případě potřeby drsnými chemikáliemi. Ale pro běžné domácí čištění je pro většinu prací mýdlo a voda dostačující.

Jednou z nejšpinavějších oblastí je kuchyňský dřez, ale pravidelné namáčení dřezu horkou vodou a saponátem na nádobí (jako byste to dělali při ručním mytí nádobí) stačí k usmrcení většiny škodlivých bakterií. Krájecí prkénka a náčiní, které bylo použito k krájení masa, lze mýt horkou vodou a mýdlem nebo dát horkým cyklem do myčky nádobí.

Může být dům příliš čistý?

Doctor’s Ask: Pokud jde o alergie, existuje něco jako udržování domova příliš čistého?

Beth Corn, MD (mountsinai. Org): Existují studie, které uvádějí, že důvodem je tolik alergických lidí, protože žijeme v prostředí, které je příliš čisté. Říká se tomu hygienická hypotéza.

To znamená, že udržování prachu a plísní pod kontrolou je důležité. Stejně důležité je použít na matraci a polštáře kryty proti roztočům. Vyjmutí koberců a předmětů na sběr prachu, jako jsou vycpaná zvířata, knihy a závěsy z ložnice, může pomoci, stejně jako udržení domácího mazlíčka mimo ložnici alergika na domácí zvířata.

Anna Feldweg, MD (brighamandwomens. Org): Pravděpodobně existuje něco jako udržování domova příliš čistého, ale nemyslím si, že by někdo věděl, jak to definovat. Tato otázka souvisí s větší otázkou, zda nám bakterie a mikrobi pomáhají stejně jako škodí. Odpověď je určitě ano, protože naše těla jsou plná bakterií, které by tam měly být a udržovat nás zdravé, ale podrobnosti o tom, zda se to týká alergií, jsou méně jasné.

Související: Klíčové otázky o alergiích

Jednou z teorií o tom, proč alergií přibývá, je, že lidé nejsou vystaveni tolika bakteriím a jiným mikrobům, jako jsme byli po většinu naší evoluční historie. Mnoho tisíc let jsme pili špinavou vodu a neměli jsme možnost, aby se jídlo nepokazilo, a postihla nás celá řada nemocí, které začaly krátce po narození. Pokud jsme dostali infekci, buď jsme ji překonali pouze pomocí našeho imunitního systému, nebo jsme zemřeli.

Nyní jsme eliminovali velkou část této expozice čistším jídlem a vodou, očkováním, abychom předešli mnoha dětským chorobám, a antibiotiky, která rychle zabíjejí bakterie, když se nakazíme. Je velmi možné, že všechny tyto bakterie a mikroby interagovaly s lidským imunitním systémem tak, aby byl silnější a účinnější.

Alergické onemocnění nastává, když imunitní systém reaguje přehnaně na něco, co by měl ignorovat (jako protein ve výkalech roztočů nebo v pylu z rostliny) a mnoho vědců si myslí, že alergie se vyvíjí s imunitním systémem, který se nepřizpůsobuje správně prostředí. Je možné, že jsme se dostatečně odpojili od mikrobů kolem nás, že pro to trpíme. Může tedy existovat něco jako „příliš čistý“ domov, ale prosté vzdání se domácích prací tento problém pravděpodobně nevyřeší. Místo toho musíme nejprve pochopit podrobnosti o tom, jak náš imunitní systém interaguje se světem.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o astmatu a alergiích!

Nejnovější v oblasti alergií

Nový lék na alergii na arašídy Palforzia schválen FDA

První lék na potravinovou alergii schválený FDA může být k dispozici ve druhé polovině roku 2020.

Od Becky Upham 7. února 2020

Léčba alergie na arašídy Palforzia je o krok blíže trhu

FDA prokázal podporu pro terapii, která by mohla zachránit životy a zmírnit úzkost milionům rodin.

Od Becky Upham 17. září 2019

Myslíte si, že jste alergičtí na penicilin? Zamyslete se znovu

Nesprávná diagnóza vede ke zvýšeným zdravotním rizikům a nákladům.

Category:

blog

Comments are closed.